Animasyon ve 2d-3d video tasarımı

  • Animasyon ve 2d-3d video tasarımı

Animasyon ve 2d-3d video tasarımı

"3d animasyon, 3d animasyon tasarım ve intro video hizmetleri"

Örnek: 2D-Video

3D  ANİMASYON

3d animasyon ürün ve mimari yapıların sıfırdan çizimleri yapılarak oluşturulan animasyon türüdür.

Müşteriden 3d animasyonu oluşturulacak obje hakkında bilgi ve ölçüler öğrenilir ardından iletilen bilgilere uygun olarak modelleme/çizim yapılır, çizimi tamamlanan proje görsel/render olarak müşterinin onayına sunulur gerekli olur ise modelleme üzerinde revizeler yapılır, modelleme onaylandıktan sonra 3d animasyon video oluşturma süreci başlar, gerçek bir kamera kullanma mantığı ile objeye konuya uyacak kamera ve obje hareketleri uygulanır, 3d animasyon sahneleri tamamlanır ve 2. adım olan render süreci başlar, render süresi sahne detaylarına göre 1-5 gün arasında sürebilir. Render sürecinin bu kadar uzun olmasının sebebi kısaca açıklayacak olursak, video formatı 1 saniyede 25 adet  fotoğraf gösterme mantığı ile çalışır, 3d animasyon videoları genelde 1 saniyede 60 adet fotoğraf gösterecek şekilde hazırlanır yani 1 saniyelik video için program 60 adet fotoğraf karesi oluşturur, 1 dakikalık 3d animasyon için program sırası ile 3540 adet fotoğraf karesi oluşturur buda uzun bir işlem süresi gerektirir.

2D ANİMASYON

2d animasyon genelde hazır görsellerden oluşturulan 2 boyutlu animasyon türüdür. Animasyon yapımı iki aşamada tamamlanır.

Müşteride 2d animasyon konusuna uygun görsel var ise bunlar istenir yok ise lisanslı şekilde konuya uyumlu görseller satın alınır.

Anlatılmak istenen konuya uyan bir senaryo oluşturulur, bu senaryo detaylarına göre ekrana çeşitli animasyonlar ile görseller, vektörler, metinler girer ve çıkar, talebe göre seslendirme, intro gibi eklemeler yapılarak 2d animasyon video tamamlanır.

Animasyon Fiyatları Hakkında Genel Bilgi

Tanıtım videolarının genel özeliklerini biliyorsunuz. Kısa, izleyiciyi satan bu tanıtım animasyonlarını son zamanlarda tüm firmalar kullanmaya başladı. Genellikle 60-90 saniye uzunluğundaki bu animasyonlar, şirketlerin ürünlerini, hizmetlerini tanıtırlar. Birçok türü vardır, en popüleri “animasyon” videolarıdır. İnternette animasyon fiyatları nasıl belirlenir hakkında çok fazla bilgi yok. Animasyon fiyatları hakkında kapsamlı bir rehber oluşturduk.

Konu tanıtım animasyonu fiyatları olunca ortada biraz kafa karışıklığı olduğu aşikardır. Araştırırsanız zaten görürsünüz, fiyatlar 500 TL ile 50.000 TL arası değişkenlik gösterebilmektedir. Şimdi hangisini tercih edip, ne kadar ödemeliyim diye kendinize soruyorsunuz. Bütçenize uygun bir animasyon fakat aynı zamanda kaliteli olsun da istiyorsunuz. 2D Renkli karakterli animasyon mu, infografik mi, whiteboard mu yoksa canlı tanıtım film mi çeksem diye kararsızsınız. Bu ve bunun gibi bir çok soru kafanızı karıştırıyor. İşte size bu makalemizde sorabileceğiniz her sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

  • Animasyon Tanıtım Filmi Ne Kadara Mal Olmakta?
  • Animasyon Videosunun Oluşturulma Süreçleri
  • Bir Animasyon Firmasında/Stüdyosunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
  • Tanıtım Videosu Türleri

Projeler : (0)